20090411

Ulusalcılar, anti-emperyalistler, Obama...

Ne kaliteli bir medyamız var! Obama ülkeye geldi geleli gazeteler manşetlerini Bulvar gibi erotik yayınlardan ödünç almışa benziyorlar. Böyle gazetelerde düzenli olarak Türk erkeklerini öven, Türklerin misafirperverliğine övgüler yağdıran gazetenin çıktığı döneme göre Alman veya Rus kadınlarla yapılan röportajlara yer verilirmiş. Elbette bu yazılar kısadır ve asıl büyük alan fotoğraflara ayrılırmış ya...

Obama için de neredeyse benzer yazılar yazdılar. Hele ki Yeni Şafak'ın ikiyüzlülüğüne bittim. Yahu adam camide ezanı beklemiş diye bu kadar övülmez ki! Adamın ismi Hüseyin diye tüm islam aleminin bir numaralı dostu ilan ettiler. Bu herif değilmiydi ki İsrail'in en saldırgan olduğu dönemde dahi destek veren işgalcilere! O değil mi Afganistan'da işgali ve sömürüyü devam ettiren ve Taliban'ın da içinde bulunduğu direnişi terörist diye adlandıran! Şimdi nasıl oldu da neredeyse adam melek statüsüne getirildi! Böylesine bir belleksizlik, balık hafızalılık mümkün değil, hayır, hayır, bu artık ikiyüzlülük!

Ve orducu sosyalistler, darbe aşıkları, Ergenekon'u sol olarak görenler; görüyor musunuz o büyük anti-emperyalist silahlı kuvvetleriniz Afganistan'da hangi plana hizmet ediyor şimdi! Obama'nın Afganistan'dan "çekilme" planı, neredeyse 19. yüzyıl tarzı bir sömürge devleti oluşturmayı içeriyor. Afganistan halkının seçtiği başkanın yanı sıra ABD başkanı tarafından atanacak bir eşbaşkanın da yönetimde eşit söz sahibi olması planlanıyor. Bunun için de direnişin kırılması ve emperyalist işgalin zafere ulaşması gerek. Dolayısıyla Irak'tan çekilecek askerlerin ve Türkiye gibi NATO üyesi ülkelerden alınacak askerlerin Afganistan'a gönderilmesi gündemde ve 4 Nisan günü NATO toplantısında bu tasarı kabul edildi. Şu ekonomik kriz nelere kadir: emperyalizm artık maske takma ihtiyacı bile hissetmiyor. Demokratından darbecisine, islmacısından kemalistine bütün medya da geçmiş olan biteni şakşaklıyor, ABD başkanı kedi seviyor, "Müslümanlarla savaşmayız" diyor. Hatta o kadar seviliyor ki, seçime Türkiye'de girse kazanacak kadar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder