20080728

İnadına birarada yaşam!

Şiddet ve terörün yenilmesini isteyen bir önceki yazımın üstünden bu kadar kısa bir süre geçmişti ki, Güngören'den haberler aldık. Korkunç bir olay yaşanmış, 13 insanın ölümüne sebep olunmuştu terörist bir saldırıyla. Karanlık güçlerce gerçekleştirilen ve faili belli olmayan -milliyetçi medya ve Baykal tarafındansa daha en baştan, üstelik örgütce reddedilmesine rağmen direk PKK'ye atfedilen- bu eylem, siyasi şiddetin ve çetelerin ortadan kaldırılmasının ne denli acil olduğunun bir göstergesi.

Birarada yaşam, sivilleşme ve demokratikleşme yolunda adımların atıldığını gören kimileri, anlaşılan rahatsız oluyor ve bu tür eylemlerle toplumda linç ve şiddet dilinin hakim kılınmasını istiyor.

Bu olayları daha önce de gördük. Bu kişilerin maskesi Susurluk'ta düşmüştü. Bu kişilerin maskesi Şemdinli'de düştü. Bu kişilerin maskesi Ergenekon davasıyla düşüyor. O kişilerin Kürt halkıyla ilişkileri yok! Ancak daha ortada hiç bir kanıt yokken Kürt hareketini hedef gösterenlerin farklı niyetleri var. Tıpkı Diyarbakır'da TİT tarafından üstlenilen saldırıyı da PKK'nin yaptığını inatla yazdıkları gibi! Bu kişiler, ülkenin demokratikleşmesi, sivilleşmesi karşısında uzun yıllardır mücadele veren karanlık kişiler. Ergenekon iddianamesinin açıklanmasının hemen ardından, anlaşılan yenilmediklerini, yok olmadıklarını gösteriyorlar. Anlaşılan yapabileceklerinin sınırı yok.

Bu kritik dönemde, medyanın ve siyasetçilerin ve "derin" devletin yalanlarına ve oyunlarına aldanmayalım, her şeye rağmen, bu ülkede ölümün ve savaşın hakim olmasını isteyenlere inat birarada yaşamı savunalım. Demokratik, ifadenin ve siyasetin özgür olduğu yepyeni bir Türkiye için çaba harcayalım. Karanlık güçlere istediklerini vermeyelim.

Yarın saldırıyı kınamak, birarada yaşam talebimizi dile getirmek için saldırının gerçekleştiği Güngören'de olacağız. Milliyetçi sloganlarla değil, lanetlerle değil, bizi birbirimize düşürmek, savaştırmak, kavga ettirmek isteyenlere inat BARIŞ sloganlarımızla.

Artık yeter!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder