20071213

Tüm depresiflere açık çağrıdır!

Herşey kabul, yeter ki istikrar olmasın! Tamam, bugüne kadar blogumda, A"Ka"P yanlısı bir gazeteyi "çöl ortası vahası" ilan edecek kadar duygusallaşmış, herhangi birini bir sosyalist partiden ihraç ettirecek kadar "anti-kapitalist" yazılar yazmış olabilirim. Hatta, daha ileri gidip, msn kişisel mesajıma "Artık ben de istikrar istiyorum" yazmış bile olabilirim. Bu hareketlerimi menşevikliğime verin ve yok sayın, zaten deli gibi, mecnun gibi ortalarda dolanan biriyim epi topu!
İstikrar istediğim falan yok!
En fazla nereye savrulduğu belli olmayan bir yaşamda, rutine tutunarak hayatta kalıyorum!
Gerçekten rutin işlerin insanı her durumda hayatta tutmak için sahip oldukları gücün bu kadar yüksek olduğunu fark etmemiştim. Haftanın aynı günleri, aynı saatlerde derslere, provalara, parti programlarına gitmek zorunda olmak, bunalıma girmeye aday insanların önünde en önemli engellerden biri. Böyle bir amacınız varsa önce bu rutinlerden sıyrılın, mesela işi bırakın (işi bırakınca bir kenarda birikmiş paranız varsa yemeyin, ileride psikiyatr ve ilaçlar için gerekli olacak), katılmakta olduğunuz düzenli sosyal aktiviteler varsa direk iptal edin. Bir süre sonra, bu sosyal aktivitilere gitmemek için arkadaşlarınızı kırmaya başlayacaksınız, bu iyi, çünkü yalnızlık insanı daha da bunaltıya sokar. Üstelik, kimseye bir şey de anlatamıyor olduğunuzdan (çünkü "kimse sizi anlamıyor") pek öyle etrafınızda insanlar olsun istemeyeceksiniz. Hatta onların konuştukları, sıradan, günlük hayata dair konular canınızı daha da sıkacak, ortamlardan kaçmak için can atıyor olacaksınız.
Dolayısıyla, bunalıma girmek isteyenleri, ekonomi sayfalarından yükselen "istikrar" söylemine karşı sivil itaatsizleğe çağırıyorum. Ey depresifler, hepiniz hayatta bir amacımız yok diye isyanlarda değil misiniz? Alın size amaç. AKP hükümetinin kurduğu istikrar, düzenli bir hayat yaşamamıza sebep olarak bunalıma toptan girmemize engel oluyor. Buna karşı toplu mücadele verelim ve istikrarı bozalım.
Olmaz mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder